İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Schott'un Yeni Cam-Seramik Yatırımı

Schott firmasının cam-seramik alanındaki büyümesi devam ediyor. Cam-seramik malzemelerin kullanımın günümüzde artarak devam ettiği ortamda kişiselleştirilmiş ürün ihtiyacının karşılanması amacı ile firma tarafından 30 milyon € yatırım yapıldı. Bu yatırımla tüketicilerin gelecekte oluşacak ihtiyaçları kaliteli ve zamanında karşılanabilecek.

zerodur
Zerodur Mercek

Uzay araştırılması için üretilen ZERODUR cam-seramik ürünü bu gün artık gündelik yaşamda yerini almaktadır. Malzemenin üstün fiziksel ve kimyasal özellikleri sayesinde gün geçtikçe bu alandaki taleplerde artmaktadır. Yeni üretim hattına CERAN ve ZERODUR markalarının yaratıcısı olan Jürgen Petzoldt’un adı verildi. J.Petzoltd 1088-1996 arasında Schott’un yönetim kurulu üyeliğinde de bulundu.

Son yıllarda cam-seramik alanında yapılan önemli girişimlerden olan bu yatırımla ileri teknolojik optik ürünler daha hızlı üretilebilecek. ZERODUR olarak bilinen bu cam-seramik malzeme +700C ve -200C ısıl şoklara dayanabilmekte ve teleskoplarda kullanılabilecek en iyi reflektör malzeme olarak bilinmektedir. Bu malzeme aynı zamanda uçak sanayinde, microchip ve display üretiminde önemli bir yer tutmaktadır. ZERODUR teknik özelliklerine burdan ulaşabilirisiniz.

Zerodur üretim ataloğu için lütfen tıklayınız.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 + six =

Mission News Theme by Compete Themes.