İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İlk Solar Enerji ile Çalışan Akıllı Cam Montajı Yapıldı

ChromoGenic firmasının ürettiği akıllı camların montajı yapılarak devreye alındı. Akıllı camlar gün işığına karşı koruma sağlarken gerekli enerjisyi ise içerisindeki solar hücreler vasıtasıyla karşılıyor.

Solar enerji destekli elektrokromik camlar iç mekandaki enerji verimliliğini optimize etmek için otomatik olarak ışık geçirgenliğini değiştiriyor. Böylece aydınlatmayı optimize ederken aynı zamanda ısıtma ve soğutma kontrolünede yardımcı oluyor. ConverLight AW (Autonomus Window) olarak adlandırılan teknoloji sayesinde gün ışığının iç mekana girişi istenildiği gibi ayarlanabiliyor. Pencere çerçevesine yerleştirilen solar hücreler ayesinde dışardan herhangi bir kontrol yada güç beslemesine ihtiyaç duymadan akıllı camlar kendiliğinden kararıyor yada aydınlanıyor. Detaylı Montaj bilgisine burdan ulaşılabirlir.

Elekrokromik Folyo

Geliştirilen elektrokromik folyolar cam geçirgenliğinin ayarlanması konusunda bir devrim yaratmıştır. İki elektrokromik kaplama arasına yerleştirilen çoklu katmanlar uygulanan gerilimin miktarına göre kararmakta yada aydınlanmaktadırlar. Uygulanan gerilim ile ışık geçirgenliği ve camın tonu ayrı ayrı ayarlanmaktadır. Bu teknoloji standart pencerelerede monte edilebilmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen − 3 =

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.