İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

7’inci Uluslararası Cam Festivali

ESKİŞEHİR Odunpazarı Belediyesi tarafından Kurşunlu Külliyesi’ndeki Sıcak Cam Atölyesinde gerçekleştirilen 7’inci Uluslararası Cam Festivali, konferans ve atölye çalışmaları ile devam ediyor. 
Bu yıl yedincisi gerçekleştirilen Uluslararası Cam Festivali’nde Amerika, Kanada ve İngiltere’den uluslararası arenada ün yapmış sanatçı ve bilim insanlarını ağırlayan Odunpazarı Belediyesi, festivalin kapanışını ise festivalde sanatçılar tarafından yapılan eserlerin yer alacağı sergi ile yapacak. Festivalin üçüncü gününde Amerika’dan festivale katılan Gabe Feenan Sıcak Cam Atölyesi’nde verdiği konferans ile cam sanatının inceliklerini anlattı. Feenan, konferansın ardından atölye çalışmasına başladı. Gün boyunca cama şekil veren Feenan, bu süre içinde cam sanatının inceliklerini kendisini izlemeye gelen vatandaşlarla paylaştı. Feenan’a çalışmalarında Elliot Walker ve Mathieu Grodet eşlik etti. 
SANATSEVERLERDEN YOĞUN İLGİ
7’nci Uluslararası Cam Festivali’ne Eskişehirli sanatseverler yoğun ilgi gösteriyor. Sanatseverler, Fenan, Walker ve Grodet’in çalışmalarını büyük bir merak ve beğeni ile takip ediyor. Cam Festivaline çocuklar da ilgi gösteriyor. Anaokulları, kreşler öğrencilerini Sıcak Cam Atölyesi’ne getirerek miniklerin camın inçliklerini öğrenmesini sağlıyor. Cam Festivalini son olarak Oyunpazarı Kreş ve Gündüz Bakımevi ziyaret etti. Minikler, camın sanat eserine dönüşme sürecini büyük bir hayranlıkla takip etti.   

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 + six =

Mission News Theme by Compete Themes.